Bizimkiler dizisinin Kapıcı Cafer’i rolüyle gönüllerde taht kuran usta oyuncu Ercan Yazgan, yoğun bakım servisinde böbrek ve karaciğer yetmezliği, hipotansiyon ve bunların sonucunda oluşan çoklu organ yetmezliği nedeniyle yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata veda etti.

Bizimkiler dizisinin Kapıcı Cafer’i ile gönüllerde taht kuran usta oyuncu Ercan Yazgan, 3 Mart 2018 tarihinde solunum yetmezliği nedeniyle özel bir hastaneye kaldırılmıştı.

Usta sanatçının ölümünün ardından bir çok ünlü isim sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulundu. En dikkat çeken paylaşımsa CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’a aitti. Özkan, Ercan Yazgan için şunları yazdı: “İşçilerin mücadelesine destek verdi, oyunculuğuyla evlerimizin değişmez misafiri oldu. ‘Bizimkiler’dendi… Mekanın cennet olsun Ercan Yazgan… Unutulmayacaksın..”

Ercan Yazgan kimdir?

4 Nisan 1946 tarihinde Sinop’ta doğdu. Yazgan, 1986 yılında Perihan Abla dizisindeki Şoför ismet karakteriyle tanındı. 1989-2002 yılları arasında 13 yıl kesintisiz olarak yayınlanan “Bizimkiler” adlı dizide ise Kapıcı Cafer tiplemesiyle izleyici karşısına çıktı. Yazgan kariyeri boyunca birçok dizi ve sinema projesinde yer aldı.